Top Action Movie List by Will3D!

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Mad Max: Fury Road 3.5/4 3.2/4
2. Die Hard 3.5/4 3.3/4
3. Logan (2017) 3.0/4 3.2/4
4. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
5. RRR (Rise Roar Revolt) 3.5/4 3.4/4
6. Mission: Impossible - Fallout 3.5/4 3.2/4
7. The Bourne Ultimatum 3.0/4 3.2/4
8. Skyfall 3.0/4 3.1/4
9. Avengers: Endgame 3.0/4 3.3/4
10. John Wick: Chapter 4 3.0/4 3.3/4
11. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
12. The Matrix 3.0/4 3.2/4
13. Speed (1994) 3.0/4 2.9/4
14. Guardians of the Galaxy 3.0/4 3.2/4
15. Captain America: The Winter Soldier 3.0/4 3.1/4
16. Kill Bill: Volume 1 3.0/4 3.0/4
17. Face/Off 3.0/4 2.7/4
18. Avengers: Infinity War 3.0/4 3.3/4
19. Wonder Woman (2017) 3.0/4 2.9/4
20. Spider-Man: Homecoming 3.0/4 3.0/4
21. John Wick: Chapter Two 3.0/4 3.1/4
22. The Suicide Squad (2021) 3.0/4 2.8/4
23. John Wick: Chapter 3 - Parabellum 3.0/4 3.0/4
24. Prey (2022) 3.0/4 3.0/4
25. Guardians of the Galaxy Vol. 2 3.0/4 2.9/4
26. John Wick 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name