Top 25 Films of 2010 by CarnivorousCouch

Top 25 Films of 2010

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Social Network 4.0/4 3.1/4
2. Another Year 4.0/4 2.9/4
3. Exit Through the Gift Shop 4.0/4 3.0/4
4. Winter's Bone 4.0/4 2.9/4
5. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
6. True Grit (2010) 4.0/4 3.1/4
7. The Fighter (2010) 4.0/4 3.1/4
8. Illusionist, The ( illusionniste, L' ) 4.0/4 3.1/4
9. The Ghost Writer 4.0/4 2.7/4
10. The Kids Are All Right 4.0/4 2.7/4
11. Inside Job (2010) 4.0/4 3.2/4
12. Black Swan (2010) 4.0/4 3.0/4
13. How to Train Your Dragon (2010) 3.5/4 3.2/4
14. Blue Valentine 3.5/4 2.9/4
15. Fish Tank 3.5/4 2.9/4
16. Inception 3.5/4 3.3/4
17. Tangled (2010) 3.5/4 3.1/4
18. 127 Hours 3.5/4 3.0/4
19. The King's Speech 3.5/4 3.2/4
20. Shutter Island 3.5/4 3.1/4
21. Scott Pilgrim vs. The World 3.5/4 2.9/4
22. Smash His Camera 3.0/4 2.4/4
23. The Town (2010) 3.0/4 3.0/4
24. Despicable Me 3.0/4 3.1/4
25. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name