Films of 2015 by Patrick Regal

Films of 2015

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Martian N/A 3.2/4
2. Star Wars: The Force Awakens N/A 3.1/4
3. Furious 7 3.5/4 2.8/4
4. Black Mass N/A 2.8/4
5. Mad Max: Fury Road 3.5/4 3.2/4
6. Jurassic World 3.5/4 2.7/4
7. Mission: Impossible - Rogue Nation 3.0/4 3.0/4
8. Creed N/A 3.0/4
9. Ant-Man 3.0/4 2.9/4
10. Love & Mercy 2.5/4 3.0/4
11. The Gift (2015) 2.5/4 2.8/4
12. No Escape (2015) 2.5/4 2.3/4
13. The Avengers: Age of Ultron 2.5/4 2.9/4
14. San Andreas 2.0/4 2.3/4
15. The Visit (2015) 2.0/4 2.4/4
16. Spectre (2015) N/A 2.7/4
17. I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story N/A 3.0/4
18. Best of Enemies (2015) N/A 3.2/4
19. Everest (2015) 2.0/4 2.8/4
20. He Named Me Malala N/A 2.9/4
21. Minions (2015) 1.5/4 2.4/4
22. Poltergeist (2015) N/A 2.1/4
23. The Fantastic Four (2015) N/A 1.8/4
24. Aloha N/A 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name