Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | From Dusk Till Dawn | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Running Scared (2006) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Young Guns (1988) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Event Horizon | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Demolition Man | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Edge of Tomorrow | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Revenant (2015) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 15. | The Lost Boys | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Donnie Darko | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Natural Born Killers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Wild Things (1998) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 19. | Harsh Times | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 20. | Predator 2 | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Ninja Assassin | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Pacific Rim | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Equilibrium | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 24. | Silent Hill | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 25. | The Punisher (1989) | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 26. | Rambo | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 27. | The Animatrix | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 28. | True Lies | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 29. | Crank | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 30. | Blade (1998) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 31. | Sleepy Hollow | 3.5/4 | 2.8/4 |



