Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Event Horizon | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Halloween (1978) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Descent (2006) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | 28 Weeks Later | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | The Thing (1982) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Rosemary's Baby | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | 28 Days Later | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Dawn of the Dead (2004) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Ring (2002) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Candyman (1992) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | The Lost Boys | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | The Birds (1963) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Poltergeist (1982) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Pet Sematary (1989) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Friday the 13th (1980) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Carrie (1976) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 21. | Cabin Fever (2003) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | The Omen (1976) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 23. | Interview with the Vampire | N/A | 3.0/4 | |
| 24. | From Dusk Till Dawn | N/A | 2.8/4 |
Recent Comments
Josh C - wrote on 09/29/07 at 05:26 PM CT
Top Horror List comment
we have very similar tastes in horror




