Top Sci-Fi Movie List by Jecs

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Paprika 3.0/4 3.0/4
2. Prometheus (2012) N/A 2.8/4
3. Pitch Black N/A 2.8/4
4. Source Code N/A 2.9/4
5. Spaceballs N/A 2.8/4
6. Escape from New York 2.5/4 2.8/4
7. Edge of Tomorrow 3.0/4 3.1/4
8. TRON: Legacy 3.0/4 2.7/4
9. 28 Weeks Later 3.0/4 2.7/4
10. Cloud Atlas 2.5/4 2.9/4
11. Event Horizon 2.0/4 2.7/4
12. Men in Black 3 2.5/4 2.7/4
13. The Matrix Revolutions N/A 2.5/4
14. Godzilla (2014) 3.0/4 2.7/4
15. Primer 2.5/4 2.8/4
16. Deja Vu (2006) 2.5/4 2.7/4
17. Riddick 1.5/4 2.6/4
18. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 3.0/4 2.6/4
19. Oblivion 2.0/4 2.6/4
20. In Time 2.0/4 2.6/4
21. Elysium 2.5/4 2.7/4
22. Avatar N/A 3.0/4
23. Aliens N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name