my favorite movie list by LilSada

my favorite movie list

# Movie Title Rating Overall Add
1. Empire Records N/A 2.8/4
2. Fight Club 4.0/4 3.3/4
3. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
4. Se7en 4.0/4 3.3/4
5. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
6. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
7. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
8. Juno 4.0/4 2.9/4
9. American History X 3.0/4 3.2/4
10. Stand by Me 4.0/4 3.2/4
11. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
12. Cloverfield 3.0/4 2.6/4
13. 1969 4.0/4 2.5/4
14. Carrie (1976) 4.0/4 3.0/4
15. The Man in the Moon (1991) 4.0/4 2.8/4
16. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
17. Not Another Teen Movie 4.0/4 2.0/4
18. Sixteen Candles 4.0/4 2.9/4
19. The Breakfast Club 4.0/4 3.2/4
20. White Oleander 4.0/4 2.7/4
21. Girl, Interrupted 4.0/4 2.8/4
22. Heathers 4.0/4 2.9/4
23. Big Fish (2003) 4.0/4 3.0/4
24. Beetlejuice ( Beetle Juice ) 4.0/4 2.9/4
25. Edward Scissorhands 4.0/4 3.1/4
26. The Nightmare Before Christmas 4.0/4 3.1/4
27. Donnie Darko 4.0/4 3.0/4
28. Frailty 4.0/4 2.9/4
29. Saw 4.0/4 2.9/4
30. Lost Highway 4.0/4 2.8/4
31. The Exorcist (1973) 3.5/4 3.1/4
32. Almost Famous 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name