2004 by Darkat

2004

# Movie Title Rating Overall Add
1. Hotel Rwanda 4.0/4 3.1/4
2. Sea Inside, The ( Mar adentro ) 3.5/4 2.9/4
3. Nobody Knows ( Dare mo shiranai ) 3.5/4 3.0/4
4. Finding Neverland 3.0/4 2.9/4
5. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.0/4 3.1/4
6. The Aviator (2004) 3.0/4 3.0/4
7. Shrek 2 3.0/4 2.8/4
8. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
9. Spider-Man 2 2.5/4 2.9/4
10. Meet the Fockers 3.0/4 2.5/4
11. Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) 2.5/4 3.2/4
12. Collateral 2.5/4 2.9/4
13. The Butterfly Effect (2004) 2.5/4 2.7/4
14. Kamikaze Girls ( Shimotsuma monogatari ) 2.5/4 2.9/4
15. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2.5/4 3.1/4
16. Garden State 2.5/4 2.9/4
17. Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2.5/4 2.5/4
18. Crimen Perfecto, El ( Crimen ferpecto ) 2.5/4 2.8/4
19. 13 Going On 30 2.5/4 2.4/4
20. National Treasure 2.5/4 2.7/4
21. Hidalgo 2.5/4 2.5/4
22. Secret Window 2.5/4 2.4/4
23. The Grudge (2004) 2.5/4 2.2/4
24. I, Robot 2.5/4 2.7/4
25. Hellboy (2004) 2.5/4 2.7/4
26. I Heart Huckabees 2.0/4 2.6/4
27. Kill Bill: Volume 2 2.0/4 3.0/4
28. Million Dollar Baby (2004) 2.0/4 3.1/4
29. Suspect Zero 2.5/4 2.2/4
30. The Day After Tomorrow 2.0/4 2.6/4
31. 50 First Dates 2.0/4 2.6/4
32. Ocean's Twelve 2.0/4 2.5/4
33. Godsend (2004) 2.0/4 1.9/4
34. Cellular 2.0/4 2.4/4
35. In Good Company 2.0/4 2.4/4
36. The Girl Next Door (2004) 2.0/4 2.5/4
37. Laws of Attraction 1.5/4 2.0/4
38. Melinda and Melinda 1.5/4 2.1/4
39. Shark Tale 1.5/4 2.3/4
40. Code 46 1.5/4 2.3/4
41. Mean Girls (2004) 1.5/4 2.7/4
42. After the Sunset 1.5/4 2.0/4
43. Resident Evil: Apocalypse 1.5/4 2.5/4
44. Garfield (2004) 1.5/4 2.0/4
45. Alexander (2004) 1.5/4 1.8/4
46. A Cinderella Story 1.5/4 2.3/4
47. Catwoman 1.5/4 1.2/4
48. Soul Plane 1.0/4 1.3/4
49. Daltons, The ( Dalton, Les ) 0.5/4 1.3/4
50. Napoleon Dynamite 0.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name