Nicolas Cage by LilTayGB

Nicolas Cage

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fast Times at Ridgemont High N/A 2.9/4
2. Valley Girl (1983) N/A 2.5/4
3. Rumble Fish N/A 2.5/4
4. Racing with the Moon N/A 2.4/4
5. The Cotton Club N/A 2.4/4
6. Birdy 3.0/4 2.6/4
7. The Boy in Blue N/A 2.5/4
8. Peggy Sue Got Married N/A 2.4/4
9. Raising Arizona N/A 2.9/4
10. Moonstruck N/A 2.8/4
11. Vampire's Kiss N/A 2.1/4
12. Time to Kill ( Tempo di uccidere ) N/A 2.8/4
13. Fire Birds N/A 2.0/4
14. Wild at Heart N/A 2.8/4
15. Zandalee N/A 1.8/4
16. Honeymoon in Vegas N/A 2.4/4
17. Amos & Andrew N/A 1.7/4
18. Red Rock West N/A 2.7/4
19. Deadfall (1993) N/A 1.7/4
20. Guarding Tess N/A 2.4/4
21. It Could Happen to You (1994) N/A 2.4/4
22. Trapped in Paradise N/A 2.0/4
23. Kiss of Death (1995) N/A 2.3/4
24. Leaving Las Vegas N/A 3.0/4
25. Con Air 3.5/4 2.8/4
26. Face/Off 4.0/4 2.7/4
27. City of Angels N/A 2.4/4
28. Snake Eyes (1998) N/A 2.2/4
29. 8MM N/A 2.5/4
30. Bringing Out the Dead N/A 2.6/4
31. Gone in 60 Seconds (2000) 3.5/4 2.5/4
32. The Family Man 2.5/4 2.5/4
33. Captain Corelli's Mandolin N/A 2.0/4
34. Christmas Carol: The Movie N/A 2.1/4
35. Windtalkers N/A 2.4/4
36. Sonny N/A 2.0/4
37. Adaptation N/A 2.9/4
38. Matchstick Men N/A 2.8/4
39. National Treasure 4.0/4 2.7/4
40. Lord of War 2.5/4 2.8/4
41. The Weather Man N/A 2.4/4
42. The Ant Bully 3.0/4 2.2/4
43. World Trade Center N/A 2.6/4
44. The Wicker Man (2006) N/A 1.5/4
45. Ghost Rider (2007) 3.5/4 1.9/4
46. Grindhouse N/A 2.8/4
47. Next N/A 2.2/4
48. National Treasure: Book of Secrets 4.0/4 2.6/4
49. Bangkok Dangerous (2008) N/A 1.9/4
50. Knowing 3.5/4 2.4/4
51. G-Force N/A 1.8/4
52. Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans N/A 2.6/4
53. Astro Boy 3.5/4 2.6/4
54. Kick-Ass 4.0/4 3.0/4
55. The Sorcerer's Apprentice 4.0/4 2.5/4
56. Season of the Witch (2011) 3.5/4 2.3/4
57. Drive Angry 3.5/4 2.3/4
58. The Croods N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name