Top 25 Films of 2011 by CarnivorousCouch

Top 25 Films of 2011

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Tree of Life 4.0/4 2.9/4
2. Weekend (2011) 4.0/4 3.0/4
3. Melancholia (2011) 4.0/4 2.7/4
4. Drive (2011) 4.0/4 3.1/4
5. Moneyball 4.0/4 3.1/4
6. Meek's Cutoff 4.0/4 2.4/4
7. Martha Marcy May Marlene 4.0/4 2.8/4
8. The Trip (2011) 4.0/4 2.7/4
9. Margin Call 4.0/4 2.8/4
10. Shame (2011) 4.0/4 3.0/4
11. Hugo 3.5/4 3.0/4
12. The Descendants (2011) 3.5/4 3.0/4
13. The Artist 3.5/4 3.2/4
14. Midnight in Paris (2011) 3.5/4 3.0/4
15. Four Times, The ( quattro volte, Le ) 3.5/4 3.0/4
16. Rango (2011) 3.5/4 2.8/4
17. The Girl with the Dragon Tattoo (2011) 3.5/4 3.0/4
18. Bridesmaids (2011) 3.5/4 2.9/4
19. Beginners 3.5/4 2.9/4
20. Mission: Impossible - Ghost Protocol 3.5/4 3.0/4
21. Young Adult 3.5/4 2.5/4
22. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3.5/4 3.2/4
23. Rise of the Planet of the Apes 3.5/4 3.0/4
24. Captain America: The First Avenger 3.5/4 2.8/4
25. Buck 3.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name