Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Blade Runner | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Back to the Future | N/A | 3.3/4 | |
| 13. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Usual Suspects | N/A | 3.3/4 | |
| 15. | The Big Lebowski | N/A | 3.1/4 | |
| 16. | Apocalypse Now | N/A | 3.3/4 | |
| 17. | Taxi Driver (1976) | N/A | 3.3/4 | |
| 18. | Batman Begins | N/A | 3.1/4 | |
| 19. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Alien | N/A | 3.3/4 | |
| 21. | The Shining (1980) | N/A | 3.3/4 | |
| 22. | There Will Be Blood | N/A | 3.1/4 | |
| 23. | The Bourne Ultimatum | N/A | 3.2/4 | |
| 24. | Reservoir Dogs | N/A | 3.3/4 | |
| 25. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 |



