Top Action Movie List by uberalpha

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Sin City 3.5/4 3.0/4
2. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
3. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
4. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
5. The Bourne Supremacy 3.5/4 3.1/4
6. 300 3.5/4 2.9/4
7. District B13 ( Banlieue 13 ) 3.0/4 2.8/4
8. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
9. Collateral 3.0/4 2.9/4
10. Lord of War 3.5/4 2.8/4
11. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
12. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
13. Rescue Dawn 3.5/4 2.8/4
14. Enter the Dragon 3.0/4 3.1/4
15. Dirty Harry 3.0/4 3.1/4
16. Hero ( Ying xiong ) 3.5/4 3.0/4
17. Spartan 3.5/4 2.3/4
18. Crimson Tide 3.0/4 2.8/4
19. The Negotiator (1998) 3.0/4 2.7/4
20. Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) 3.0/4 2.9/4
21. The 13th Warrior 3.0/4 2.5/4
22. Domino (2005) 3.0/4 2.3/4
23. Miami Vice 3.0/4 2.0/4
24. Kill Bill: Volume 1 3.0/4 3.0/4
25. Kill Bill: Volume 2 3.0/4 3.0/4
26. Hellboy (2004) 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name