Manco by kuch24

Manco

# Movie Title Rating Overall Add
1. For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) 4.0/4 3.2/4
2. Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) 4.0/4 3.1/4
3. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
4. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
5. Predator (1987) 4.0/4 3.0/4
6. Die Hard 4.0/4 3.3/4
7. Aliens 4.0/4 3.3/4
8. Escape from New York 4.0/4 2.8/4
9. The Evil Dead (1983) 3.5/4 3.0/4
10. The Terminator 4.0/4 3.1/4
11. Se7en N/A 3.3/4
12. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back N/A 3.4/4
13. Raiders of the Lost Ark N/A 3.3/4
14. Saving Private Ryan N/A 3.3/4
15. The Big Lebowski N/A 3.1/4
16. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl N/A 3.1/4
17. Shaun of the Dead N/A 3.1/4
18. Rocky (1976) N/A 3.2/4
19. Scarface (1983) N/A 3.2/4
20. Halloween (1978) N/A 3.2/4
21. Snatch N/A 3.1/4
22. The Thing (1982) N/A 3.2/4
23. The Untouchables (1987) N/A 3.1/4
24. 300 N/A 2.9/4
25. Willy Wonka & the Chocolate Factory N/A 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name