Top Movie List by SiunJK

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Murder on the Orient Express (1974) 4.0/4 2.9/4
2. The Bourne Ultimatum 4.0/4 3.2/4
3. Wall Street 4.0/4 2.9/4
4. Someone to Watch Over Me 3.5/4 2.5/4
5. Sea of Love 3.5/4 2.7/4
6. Basic Instinct 3.5/4 2.6/4
7. A Perfect Murder (1998) 3.5/4 2.6/4
8. Rear Window 3.0/4 3.3/4
9. Ghost (1990) 3.0/4 2.8/4
10. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 4.0/4 3.0/4
11. The Fugitive (1993) 3.5/4 3.1/4
12. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
13. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
14. Die Hard 3.0/4 3.3/4
15. 12 Angry Men (1957) 3.0/4 3.4/4
16. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
17. Jaws 3.0/4 3.2/4
18. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
19. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
20. Monsters, Inc. 3.0/4 3.2/4
21. Hot Fuzz 3.0/4 3.0/4
22. Taken (2009) 3.0/4 3.0/4
23. The Sound of Music 3.0/4 3.1/4
24. The Bourne Supremacy 3.0/4 3.1/4
25. Roots (1977) 3.0/4 3.2/4
26. Batman (1989) 3.0/4 2.9/4
27. Fiddler on the Roof 3.0/4 3.0/4
28. My Fair Lady 3.0/4 3.1/4
29. Superman (1978) 3.0/4 3.0/4
30. Mary Poppins 3.0/4 3.0/4
31. Mississippi Burning 3.0/4 3.1/4
32. A Time to Kill (1996) 3.0/4 2.9/4
33. Witness (1985) 3.0/4 3.0/4
34. Grease 3.0/4 2.9/4
35. Working Girl (1988) 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name