Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gone in 60 Seconds (2000) | N/A | 2.5/4 | |
| 2. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Kill Bill: Volume 1 | N/A | 3.0/4 | |
| 4. | The Matrix | N/A | 3.2/4 | |
| 5. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Indiana Jones and the Temple of Doom | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Fight Club | N/A | 3.3/4 | |
| 8. | The Fast and the Furious (2001) | N/A | 2.5/4 | |
| 9. | Super Troopers | N/A | 2.8/4 | |
| 10. | Jurassic Park | N/A | 3.2/4 | |
| 11. | The Big Lebowski | N/A | 3.1/4 | |
| 12. | Spider-Man 2 | N/A | 2.9/4 | |
| 13. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 16. | Donnie Darko | N/A | 3.0/4 | |
| 17. | Spider-Man | N/A | 2.9/4 | |
| 18. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Office Space | N/A | 3.1/4 | |
| 21. | The Dark Crystal | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 |
Recent Comments
BryanFury - wrote on 12/19/07 at 02:04 AM CT
Top Movie List comment
I have not seen Gone in 60 seconds yet, what so special about it?




