Favorite Sci Fi Films of 2000s
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Transformers (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Final Fantasy: The Spirits Within | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Transformers: Revenge of the Fallen | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 7. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | District 9 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Children of Men | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Serenity (2005) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Titan A.E. | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Spider-Man 2 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | The Prestige (2006) | N/A | 3.1/4 | |
| 19. | Watchmen | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Sky Captain and the World of Tomorrow | 3.5/4 | 2.4/4 |
Recent Comments
Myviewing - wrote on 12/02/09 at 02:27 PM CT
Favorite Sci Fi Films of 2000s comment
Work in Progress




