DC Movie Ratings by The WHB

DC Movie Ratings

# Movie Title Rating Overall Add
1. Aquaman 2.0/4 2.5/4
2. Batman (1966) 3.0/4 2.5/4
3. Batman (1989) 3.5/4 2.9/4
4. Batman Returns 3.0/4 2.7/4
5. Batman Forever 2.0/4 2.1/4
6. Batman & Robin 0.5/4 1.3/4
7. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
8. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
9. The Dark Knight Rises 3.0/4 3.2/4
10. Blue Beetle 3.0/4 2.5/4
11. The Flash (2023) 3.0/4 2.4/4
12. Green Lantern 2.0/4 2.2/4
13. Joker (2019) 2.5/4 3.2/4
14. Justice League 2.5/4 2.2/4
15. Red (2010) 3.0/4 2.9/4
16. The Return of Swamp Thing 2.0/4 1.9/4
17. Shazam! 3.0/4 2.8/4
18. Suicide Squad (2016) 1.5/4 2.3/4
19. The Suicide Squad (2021) 2.5/4 2.8/4
20. Superman and the Mole-Men 2.0/4 2.4/4
21. Superman (1978) 4.0/4 3.0/4
22. Superman II 3.0/4 2.7/4
23. Superman II: The Richard Donner Cut 3.5/4 3.0/4
24. Superman III 2.5/4 2.0/4
25. Superman IV: The Quest for Peace 2.0/4 1.6/4
26. Superman Returns 3.0/4 2.5/4
27. Man of Steel 2.5/4 2.7/4
28. Batman v Superman: Dawn of Justice 2.0/4 2.2/4
29. Swamp Thing 2.5/4 2.2/4
30. Watchmen 3.0/4 2.8/4
31. Wonder Woman (2017) 3.5/4 2.9/4
32. Wonder Woman 1984 2.5/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name