Movies I Own by neilosz

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. Bad Santa 3.0/4 2.6/4
2. Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 3.0/4 2.5/4
3. The Nightmare Before Christmas 2.5/4 3.1/4
4. The Polar Express 3.0/4 2.7/4
5. Blades of Glory 2.5/4 2.4/4
6. Planes, Trains & Automobiles 3.0/4 3.0/4
7. Old School 2.5/4 2.8/4
8. Little Miss Sunshine 2.0/4 3.1/4
9. The Naked Gun: From the Files of Police Squad! 2.5/4 2.8/4
10. Apocalypto 2.0/4 2.9/4
11. The Illusionist (2006) 3.0/4 2.9/4
12. World Trade Center 3.5/4 2.6/4
13. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
14. Dude, Where's My Car? 2.5/4 1.9/4
15. Just Married 3.0/4 2.0/4
16. X-Men: The Last Stand 3.0/4 2.6/4
17. Men in Black (1997) 3.5/4 2.8/4
18. Tombstone 3.5/4 3.1/4
19. Dodgeball: A True Underdog Story 2.5/4 2.6/4
20. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
21. The Naked Gun 2 1/2 2.5/4 2.6/4
22. Naked Gun 33 1/3: The Final Insult 2.5/4 2.4/4
23. Black Snake Moan 1.5/4 2.5/4
24. The Sum of All Fears 3.0/4 2.4/4
25. Kung Fu Hustle 3.5/4 3.0/4
26. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
27. 1408 2.5/4 2.6/4
28. Alvin and the Chipmunks 2.0/4 2.2/4
29. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
30. Shallow Hal 3.0/4 2.2/4
31. Dreamscape 2.0/4 2.6/4
32. I, Robot 3.5/4 2.7/4
33. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.0/4 3.0/4
34. Monsters, Inc. 3.0/4 3.2/4
35. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
36. I Am Legend 3.0/4 2.8/4
37. Shrek 3.0/4 3.1/4
38. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
39. Surf's Up 3.0/4 2.7/4
40. Cloverfield 4.0/4 2.6/4
41. The Station Agent 3.0/4 3.0/4
42. Addams Family Values 2.0/4 2.5/4
43. Autumn in New York 2.0/4 2.1/4
44. When Harry Met Sally... 3.5/4 2.9/4
45. The Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2.0/4 2.3/4
46. Nine Months (1995) 2.0/4 2.3/4
47. City of Angels 2.5/4 2.4/4
48. Frankie & Johnny (1991) 3.0/4 2.5/4
49. A Man Called Horse 3.5/4 2.8/4
50. Little Big Man (1970) 3.0/4 3.0/4
51. Maverick (1994) N/A 2.6/4
52. Alfie (2004) N/A 2.3/4
53. The Time Machine (2002) N/A 2.3/4
54. Road to Perdition 3.0/4 3.0/4
55. Hoffa N/A 2.5/4
56. Miller's Crossing N/A 3.0/4
57. Capone (1975) N/A 2.2/4
58. Final Fantasy: The Spirits Within N/A 2.4/4
59. Goodfellas 3.5/4 3.4/4
60. Prizzi's Honor N/A 2.7/4
61. One Night at McCool's N/A 1.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name