2019 by Cinemaniac

2019

# Movie Title Rating Overall Add
1. Joker (2019) 3.5/4 3.2/4
2. The Lighthouse (2019) 3.5/4 3.0/4
3. Richard Jewell 3.5/4 3.1/4
4. Avengers: Endgame 3.5/4 3.3/4
5. Parasite ( Gisaengchung ) 3.5/4 3.6/4
6. John Wick: Chapter 3 - Parabellum 3.0/4 3.0/4
7. Once Upon a Time ... in Hollywood 3.0/4 3.2/4
8. The Irishman (2019) 3.0/4 3.2/4
9. Us 3.0/4 3.0/4
10. Marriage Story (2019) 3.0/4 3.1/4
11. Midsommar 3.0/4 2.9/4
12. Portrait of a Lady on Fire ( Portrait de la jeune fille en feu ) 3.0/4 3.3/4
13. Arctic 3.0/4 2.7/4
14. Ford v. Ferrari 3.0/4 3.1/4
15. Doctor Sleep 3.0/4 3.1/4
16. The Peanut Butter Falcon 3.0/4 3.2/4
17. 1917 3.0/4 3.2/4
18. Rocketman (2019) 3.0/4 2.8/4
19. El Camino: A Breaking Bad Movie 2.5/4 2.9/4
20. Just Mercy 2.5/4 3.0/4
21. Captain Marvel 2.5/4 2.7/4
22. The Two Popes 2.5/4 2.9/4
23. Judy 2.5/4 2.6/4
24. 3 from Hell ( Three from Hell ) 2.5/4 2.2/4
25. Frozen II 2.0/4 2.6/4
26. Child's Play (2019) 2.0/4 2.1/4
27. Escape Room (2019) 2.0/4 2.3/4
28. Dark Phoenix 2.0/4 2.1/4
29. Terminator: Dark Fate 1.5/4 2.5/4
30. Rambo: Last Blood 1.5/4 2.3/4
31. Star Wars: The Rise of Skywalker 1.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name