Top Movies 2015
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Creed | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Hateful Eight | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Mad Max: Fury Road | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Martian | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Spotlight | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Bridge of Spies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The End of the Tour | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Revenant (2015) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Ex Machina | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | The Big Short | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Straight Outta Compton | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Inside Out (2015) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Sicario | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Star Wars: The Force Awakens | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Steve Jobs | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Southpaw (2015) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Furious 7 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | The Avengers: Age of Ultron | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Me and Earl and the Dying Girl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 20. | The Intern (2015) | 4.0/4 | 2.7/4 |



