Movies I Own by Chris

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. 13 Hours in a Warehouse 1.0/4 2.2/4
2. The A-Team 3.0/4 2.6/4
3. The ABCs of Death 1.5/4 1.5/4
4. Martyrs (2008) 4.0/4 3.0/4
5. Advise & Consent 4.0/4 3.0/4
6. Eden (2012) 3.0/4 2.9/4
7. Accepted 3.0/4 2.5/4
8. Ace Ventura: Pet Detective 3.0/4 2.6/4
9. Across the Hall 2.5/4 2.9/4
10. Exodus of Charlie Wright, The ( Across the Line ) 2.5/4 2.3/4
11. Across the Tracks 2.0/4 2.2/4
12. Act of Valor 1.5/4 2.7/4
13. Inherit the Wind (1960) 4.0/4 3.0/4
14. The Adjustment Bureau 3.0/4 2.7/4
15. Aeon Flux 2.5/4 2.0/4
16. Afflicted 2.5/4 2.6/4
17. After the Dark 2.0/4 2.4/4
18. After.Life 2.0/4 2.4/4
19. Aftershock (2013) 2.5/4 1.9/4
20. The Air I Breathe 3.0/4 2.6/4
21. Airport 3.5/4 2.6/4
22. Airport 1975 2.5/4 2.6/4
23. Airport '77 3.0/4 2.6/4
24. Airport '79 The Concorde 1.5/4 2.3/4
25. The Alamo (2004) 2.0/4 2.1/4
26. Kiss the Girls 2.5/4 2.6/4
27. Along Came a Spider 2.0/4 2.4/4
28. Ali 3.0/4 2.5/4
29. Alien 3.0/4 3.3/4
30. Aliens 3.5/4 3.3/4
31. Alien 3 2.5/4 2.5/4
32. Alien: Resurrection 2.5/4 2.3/4
33. AVP: Alien Vs. Predator 2.5/4 2.2/4
34. AVPR: Aliens vs Predator - Requiem 2.0/4 1.7/4
35. Alive (1993) 3.0/4 2.7/4
36. All is Lost 3.0/4 2.8/4
37. All the Boys Love Mandy Lane 2.5/4 2.4/4
38. All the King's Men (2006) 1.5/4 2.1/4
39. All Things Fall Apart 2.0/4 2.2/4
40. Bruce Almighty 3.0/4 2.6/4
41. Evan Almighty 3.0/4 2.2/4
42. Almost Famous 3.5/4 3.1/4
43. Alone in the Dark (2005) 1.0/4 1.0/4
44. The Alphabet Killer 1.5/4 2.1/4
45. Amber Alert 2.5/4 1.9/4
46. An American Affair 2.5/4 2.4/4
47. American Beauty 3.0/4 3.1/4
48. An American Crime 3.5/4 2.9/4
49. American Crime 2.0/4 2.2/4
50. American Gangster 3.0/4 3.0/4
51. An American Haunting 2.5/4 2.1/4
52. American History X 3.5/4 3.2/4
53. American Hustle 3.0/4 3.0/4
54. American Psycho N/A 3.0/4
55. An American Werewolf in London N/A 2.9/4
56. An American Werewolf in Paris N/A 1.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name