Top Action Movie List by thenoth

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Boondock Saints 3.5/4 2.9/4
2. Sin City 3.5/4 3.0/4
3. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
4. Inglourious Basterds (2009) 3.5/4 3.2/4
5. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
6. Professional, The ( Léon ) 3.0/4 3.3/4
7. Die Hard 3.0/4 3.3/4
8. Air Force One 3.0/4 2.7/4
9. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 3.0/4 2.9/4
10. The Dark Knight Rises 3.0/4 3.4/4
11. Hot Fuzz 3.5/4 3.0/4
12. Inception 3.0/4 3.3/4
13. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
14. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
15. Taken (2009) 3.0/4 3.0/4
16. The Terminator 2.5/4 3.1/4
17. Thor 3.0/4 2.9/4
18. Batman Returns 2.5/4 2.7/4
19. 300 2.5/4 2.9/4
20. X-Men: First Class 2.5/4 3.1/4
21. Skyfall 2.5/4 3.1/4
22. Terminator Salvation 2.5/4 2.6/4
23. Batman Begins 2.5/4 3.1/4
24. The Amazing Spider-Man 2.5/4 2.8/4
25. The Incredible Hulk 2.5/4 2.7/4
26. X-Men 2.5/4 2.9/4
27. Troy 3.0/4 2.7/4
28. The Expendables 2.5/4 2.6/4
29. Face/Off 2.5/4 2.7/4
30. Con Air 2.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name