Best movies of 2017 in order by smeagol

Best movies of 2017 in order

# Movie Title Rating Overall Add
1. Hacksaw Ridge 3.5/4 3.2/4
2. La La Land 3.0/4 3.1/4
3. John Wick: Chapter Two 3.0/4 3.1/4
4. Split (2017) 3.0/4 2.9/4
5. Logan (2017) 3.0/4 3.2/4
6. T2 Trainspotting 3.0/4 2.9/4
7. Doctor Strange (2016) 2.5/4 3.0/4
8. Rogue One: A Star Wars Story 2.5/4 3.1/4
9. The Mummy (2017) 2.5/4 2.1/4
10. The Great Wall 2.5/4 2.3/4
11. Passengers (2016) 2.0/4 2.5/4
12. Live by Night 2.0/4 2.5/4
13. Why Him? 2.0/4 2.3/4
14. Resident Evil: The Final Chapter 2.5/4 1.8/4
15. The Belko Experiment 2.5/4 2.5/4
16. Life (2017) 2.5/4 2.6/4
17. The Lost City of Z 2.5/4 2.9/4
18. Allied 2.0/4 2.5/4
19. Alien: Covenant 2.0/4 2.6/4
20. King Arthur: Legend of the Sword 2.0/4 2.3/4
21. Gold (2017) 2.0/4 2.5/4
22. War Machine (2017) 2.0/4 2.3/4
23. Underworld: Blood Wars 2.0/4 2.0/4
24. Jack Reacher: Never Go Back 1.5/4 2.2/4
25. Assassin's Creed 1.5/4 2.0/4
26. Office Christmas Party 1.5/4 2.1/4
27. Fantastic Beasts and Where to Find Them 1.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name