Top 2007 by Nothingman

Top 2007

# Movie Title Rating Overall Add
1. There Will Be Blood 4.0/4 3.1/4
2. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
3. Into the Wild 4.0/4 3.1/4
4. Death Proof 4.0/4 2.7/4
5. Juno 4.0/4 2.9/4
6. Atonement (2007) 3.5/4 2.9/4
7. The Darjeeling Limited 3.5/4 2.9/4
8. Eastern Promises 3.5/4 3.0/4
9. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
10. Stardust (2007) 3.5/4 2.9/4
11. 3:10 to Yuma (2007) 3.5/4 3.0/4
12. Elite Squad ( Tropa de Elite ) 3.5/4 2.8/4
13. Knocked Up 3.5/4 2.8/4
14. Planet Terror 3.5/4 2.6/4
15. Hot Fuzz 3.5/4 3.0/4
16. 300 3.5/4 2.9/4
17. Beowulf (2007) 3.5/4 2.4/4
18. Superbad 3.0/4 2.9/4
19. American Gangster 3.0/4 3.0/4
20. Zodiac (2007) 3.0/4 2.9/4
21. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
22. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
23. The Mist 3.0/4 2.7/4
24. Before the Devil Knows You're Dead N/A 2.9/4
25. I'm Not There 3.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name