Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Town (2010) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | V for Vendetta | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | SLC Punk! | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | The Runaways (2010) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Into the Wild | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Heart is Deceitful Above All Things | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Requiem for a Dream | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Kill Bill: Volume 1 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Kill Bill: Volume 2 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Little Miss Sunshine | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | A Clockwork Orange | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Black Dynamite | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Kick-Ass | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Hard Candy | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | American Beauty | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | The Rocky Horror Picture Show | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 20. | The Shawshank Redemption | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 21. | The Mist | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 23. | Gladiator (2000) | 3.0/4 | 3.2/4 |



