My Wish List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | K-PAX | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | The Godfather | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | The Silence of the Lambs | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Dark Knight | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | The Shawshank Redemption | 2.5/4 | 3.5/4 | |
| 11. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 15. | The Life of David Gale | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 16. | 21 | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | 21 Grams | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Casino Jack | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 20. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 2.5/4 | 3.4/4 | |
| 21. | Moon | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 22. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 23. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 24. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 25. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.0/4 | 3.3/4 |



