Top Movie List by MionaMoon

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fight Club N/A 3.3/4
2. Interview with the Vampire 3.0/4 3.0/4
3. Gladiator (2000) N/A 3.2/4
4. Dangerous Liaisons (1988) 3.0/4 2.9/4
5. Lord of the Rings: The Return of the King N/A 3.4/4
6. Clueless 3.5/4 2.7/4
7. Braveheart (1995) N/A 3.2/4
8. Trainspotting N/A 3.1/4
9. American Beauty N/A 3.1/4
10. Jane Eyre (1996) N/A 2.7/4
11. The Piano N/A 2.8/4
12. The Departed N/A 3.3/4
13. The Princess Bride N/A 3.2/4
14. Angela's Ashes N/A 2.5/4
15. Hilary and Jackie N/A 2.6/4
16. The Luzhin Defence N/A 2.7/4
17. Return to the Blue Lagoon 3.0/4 2.2/4
18. Little Women (1994) 3.0/4 2.9/4
19. Romeo + Juliet (1996) 3.0/4 2.7/4
20. Titanic (1997) 3.0/4 3.0/4
21. Romeo Must Die 2.5/4 2.4/4
22. Gattaca N/A 2.9/4
23. Love Actually N/A 2.9/4
24. American History X N/A 3.2/4
25. A Walk in the Clouds N/A 2.8/4
26. The Man in the Iron Mask (1998) N/A 2.4/4
27. About a Boy N/A 2.7/4
28. Daredevil N/A 2.2/4
29. Heartbreakers (2001) 3.0/4 2.2/4
30. Dogfight 3.0/4 2.8/4
31. New Waterford Girl N/A 2.9/4
32. The Mummy (1999) N/A 2.7/4
33. Swept from the Sea N/A 2.6/4
34. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) N/A 3.0/4
35. Miami Vice N/A 2.0/4

Recent Comments

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 10/15/07 at 03:11 PM CT

Top Movie List comment

Nice diversity.....now all you need to do is rate them :)

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name