Movies I Own by Melanie

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Notebook (2004) 4.0/4 3.0/4
2. Eat Pray Love 2.5/4 2.3/4
3. Mamma Mia! 3.5/4 2.6/4
4. Letters to Juliet 4.0/4 2.6/4
5. The Lake House 3.0/4 2.3/4
6. Twilight (2008) 4.0/4 2.2/4
7. The Twilight Saga: New Moon 4.0/4 2.2/4
8. The Twilight Saga: Eclipse 4.0/4 2.4/4
9. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 4.0/4 2.3/4
10. The Day After Tomorrow 3.0/4 2.6/4
11. 300 3.0/4 2.9/4
12. The Eagle (2011) 3.0/4 2.4/4
13. The Perfect Man (2005) 2.5/4 2.3/4
14. Sex and the City: The Movie 4.0/4 2.4/4
15. Sex and the City 2 4.0/4 2.2/4
16. A Cinderella Story 3.5/4 2.3/4
17. Ever After: A Cinderella Story 3.5/4 2.7/4
18. Another Cinderella Story 3.5/4 2.4/4
19. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.0/4 3.3/4
20. Lord of the Rings: The Return of the King 3.0/4 3.4/4
21. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
22. Grease 4.0/4 2.9/4
23. Grease 2 2.5/4 1.7/4
24. Footloose (1984) 4.0/4 2.7/4
25. Footloose (2011) 3.0/4 2.3/4
26. Dirty Dancing 4.0/4 2.8/4
27. Coyote Ugly 3.5/4 2.1/4
28. Practical Magic 3.5/4 2.6/4
29. Miss Congeniality 2.5/4 2.5/4
30. Miss Conception 1.0/4 1.7/4
31. Friends with Benefits 4.0/4 2.7/4
32. Magic Mike 2.0/4 2.6/4
33. Dear John 4.0/4 2.7/4
34. The Vow (2012) 4.0/4 2.8/4
35. A Walk to Remember N/A 2.6/4
36. A Good Year N/A 2.5/4
37. According to Greta N/A 1.7/4
38. Abduction (2011) N/A 2.1/4
39. Against the Ropes N/A 1.8/4
40. A Christmas Carol (1984) N/A 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name