Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | A Beautiful Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The King's Speech | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Tangled (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Help | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | The Breakfast Club | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | The Silence of the Lambs | 3.5/4 | 3.4/4 |



