Top Disney by arisub

Top Disney

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Lion King (1994) 3.5/4 3.3/4
2. Aladdin (1992) 4.0/4 3.1/4
3. The Little Mermaid (1989) 3.5/4 3.0/4
4. Tangled (2010) 3.0/4 3.1/4
5. Snow White and the Seven Dwarfs 3.5/4 3.0/4
6. Mulan (1998) 3.0/4 2.9/4
7. Alice in Wonderland (1951) 4.0/4 2.9/4
8. Pinocchio (1940) 3.5/4 3.0/4
9. The Jungle Book (1967) 4.0/4 2.9/4
10. Bambi 3.5/4 2.9/4
11. Cinderella (1950) 4.0/4 2.9/4
12. Robin Hood (1973) 4.0/4 3.0/4
13. Peter Pan (1953) 3.5/4 2.9/4
14. 101 Dalmatians (1961) 3.5/4 2.9/4
15. Dumbo (1941) 3.0/4 2.9/4
16. The Many Adventures of Winnie the Pooh 2.5/4 3.1/4
17. The Sword in the Stone 4.0/4 2.9/4
18. Sleeping Beauty (1959) 3.5/4 2.9/4
19. Frozen (2013) 3.0/4 3.0/4
20. The Fox and the Hound 4.0/4 2.9/4
21. Tarzan (1999) 3.5/4 2.8/4
22. Anastasia (1997) 4.0/4 2.8/4
23. The Hunchback of Notre Dame (1996) 3.5/4 2.8/4
24. The Aristocats 4.0/4 2.8/4
25. Hercules (1997) 3.5/4 2.7/4
26. Pocahontas 4.0/4 2.7/4
27. Atlantis: The Lost Empire 3.5/4 2.7/4
28. FernGully: The Last Rainforest 3.0/4 2.5/4
29. The Swan Princess 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name