Top Action Movie List by Shelley

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Die Hard 3.0/4 3.3/4
2. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
3. Indiana Jones and the Last Crusade 3.0/4 3.2/4
4. The Terminator 2.0/4 3.1/4
5. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
6. The Bourne Supremacy 3.0/4 3.1/4
7. Lethal Weapon 3.0/4 3.0/4
8. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
9. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
10. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
11. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
12. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
13. Gladiator (2000) 3.0/4 3.2/4
14. The Departed 3.0/4 3.3/4
15. Thor 3.0/4 2.9/4
16. Skyfall 3.0/4 3.1/4
17. Thor: The Dark World 3.0/4 2.8/4
18. Ender's Game 3.0/4 2.6/4
19. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name