Julie-Ann
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alfie (1966) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Doctor Zhivago | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Graduate | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Odd Couple | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Italian Job (1969) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | The Shawshank Redemption | 3.0/4 | 3.5/4 | |
| 7. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Schindler's List | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Casablanca | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Rear Window | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | 12 Angry Men (1957) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 15. | Apocalypse Now | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Blade Runner | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | The Great Escape | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Lawrence of Arabia | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Butch Cassidy and the Sundance Kid | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | The Sting (1973) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 21. | Casino | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 22. | Cool Hand Luke | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 23. | The Untouchables (1987) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 24. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 25. | Bonnie and Clyde | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 26. | The Manchurian Candidate (1962) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 27. | Rain Man | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 28. | Patton | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 29. | Gandhi | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 30. | Rebel Without a Cause | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 31. | Dirty Rotten Scoundrels | N/A | 2.8/4 |



