Top Drama Movie List by kayleyhyde

Top Drama

# Movie Title Rating Overall Add
1. An Education 4.0/4 2.9/4
2. Atonement (2007) 4.0/4 2.9/4
3. V for Vendetta 3.5/4 3.0/4
4. Another Earth 4.0/4 2.8/4
5. Roman Holiday 3.0/4 3.2/4
6. Winter's Bone 3.0/4 2.9/4
7. Daydream Nation 2.5/4 2.5/4
8. Miss Pettigrew Lives for a Day 2.5/4 2.7/4
9. True Grit (2010) 3.5/4 3.1/4
10. Never Let Me Go (2010) 3.5/4 2.9/4
11. Hanna (2011) 3.5/4 2.7/4
12. In Bruges 3.0/4 3.1/4
13. A Single Man 2.5/4 2.9/4
14. The King's Speech 3.0/4 3.2/4
15. Elizabeth: The Golden Age 2.5/4 2.6/4
16. The Social Network 3.5/4 3.1/4
17. The Royal Tenenbaums 3.0/4 2.9/4
18. The Duchess 2.5/4 2.7/4
19. Glorious 39 2.5/4 2.6/4
20. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.0/4 3.1/4
21. The Conspirator (2011) 3.0/4 2.6/4
22. Somewhere (2010) 3.0/4 2.6/4
23. The Virgin Suicides 2.5/4 2.8/4
24. The Terminal (2004) 3.0/4 2.7/4
25. The Way Back (2011) 3.0/4 2.8/4
26. Boy A 3.0/4 2.8/4
27. The Ghost Writer 3.0/4 2.7/4
28. Doubt 3.5/4 3.1/4
29. The Reader 3.0/4 2.9/4
30. Factory Girl 2.5/4 2.6/4
31. Charlotte Gray 2.5/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name