Movies I've Watched
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Rush Hour (1998) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Rush Hour 2 | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Rush Hour 3 | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Casino Royale (2006) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Transformers (2007) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Bourne Supremacy | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Bourne Ultimatum | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Daredevil | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 13. | Superman Returns | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Batman Forever | N/A | 2.1/4 | |
| 15. | Batman Begins | N/A | 3.1/4 | |
| 16. | Batman & Robin | N/A | 1.3/4 | |
| 17. | Spider-Man 3 | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 18. | Spider-Man 2 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Spider-Man | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | The Princess Diaries 2: Royal Engagement | 0.5/4 | 2.2/4 | |
| 21. | Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Hero ( Ying xiong ) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 23. | The One (2001) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 24. | Shoot 'Em Up | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 25. | Sin City | 3.5/4 | 3.0/4 |



