Best of the Decade (10-19) by Naveen

Best of the Decade (10-19)

# Movie Title Rating Overall Add
1. Inception 4.0/4 3.3/4
2. The Social Network 4.0/4 3.1/4
3. 1917 4.0/4 3.2/4
4. Whiplash (2014) 4.0/4 3.4/4
5. Drive (2011) 3.5/4 3.1/4
6. Avengers: Infinity War 3.5/4 3.3/4
7. Avengers: Endgame 3.5/4 3.3/4
8. Interstellar 4.0/4 3.2/4
9. Arrival (2016) 3.5/4 3.2/4
10. Coco (2017) 3.5/4 3.4/4
11. Win Win 3.5/4 2.8/4
12. Like Crazy (2011) 3.5/4 2.9/4
13. The Way Way Back 3.5/4 3.0/4
14. Ford v. Ferrari 3.5/4 3.1/4
15. The Artist 3.5/4 3.2/4
16. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
17. Toy Story 3 3.5/4 3.3/4
18. Nightcrawler 3.5/4 3.3/4
19. The Grand Budapest Hotel 3.5/4 3.3/4
20. Captain America: Civil War 4.0/4 3.1/4
21. Deadpool 4.0/4 3.2/4
22. Thor: Ragnarok 3.5/4 3.0/4
23. Spider-Man: Homecoming 3.5/4 3.0/4
24. Dunkirk (2017) 3.5/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name