First Watched in 2010 by FourEyedPandora

First Watched in 2010

# Movie Title Rating Overall Add
1. I, Robot 3.0/4 2.7/4
2. Mean Girls (2004) 2.5/4 2.7/4
3. Inkheart 1.0/4 2.2/4
4. District 9 3.5/4 3.0/4
5. Shaun of the Dead 2.5/4 3.1/4
6. Zombieland 2.5/4 3.0/4
7. The Eye (2008) 2.0/4 1.8/4
8. Sherlock Holmes (2009) 3.0/4 2.9/4
9. Serenity (2005) 3.0/4 3.0/4
10. The Ring (2002) 2.5/4 2.7/4
11. Old Dogs (2009) 2.0/4 1.7/4
12. Daybreakers 3.5/4 2.7/4
13. Avatar 1.5/4 3.0/4
14. The Matrix 3.5/4 3.2/4
15. The Truman Show 3.0/4 3.0/4
16. Premonition (2007) 2.5/4 2.4/4
17. Knocked Up 2.5/4 2.8/4
18. The 40 Year-Old Virgin 2.5/4 2.9/4
19. Dark City (1998) 3.0/4 3.0/4
20. The Bucket List 3.0/4 2.7/4
21. Rat Race (2001) 2.5/4 2.3/4
22. Hoodwinked 3.0/4 2.3/4
23. Smart People 3.0/4 2.4/4
24. Simple Lies ( Rx ) 1.5/4 2.3/4
25. 3:10 to Yuma (2007) 3.0/4 3.0/4
26. Failure to Launch 2.5/4 2.0/4
27. Death at a Funeral (2007) 4.0/4 2.9/4
28. From Paris with Love 1.0/4 2.4/4
29. Shutter Island 2.0/4 3.1/4
30. Edge of Darkness (2010) 2.5/4 2.6/4
31. Ink (2009) 3.0/4 2.6/4
32. Sideways 2.0/4 2.9/4
33. Meet Market 3.0/4 3.0/4
34. Cape Fear (1991) 2.5/4 2.8/4
35. Valentine's Day N/A 2.2/4
36. Final Draft 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name