Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Joker (2019) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Hotel Mumbai | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Pulp Fiction | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | American Made | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Once Upon a Time ... in Hollywood | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Irishman (2019) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Layer Cake | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Nightcrawler | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Mule (2018) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | A Simple Favor | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Cold Pursuit | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Hell or High Water | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Filth | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 16. | Thin Ice (2012) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Uncut Gems | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Knives Out | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 19. | The Gentlemen | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 20. | Destroyer (2018) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 21. | A Walk Among the Tombstones | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Sin City: A Dame to Kill For | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Safe (2012) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 24. | The Drop (2014) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 25. | Texas Killing Fields | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 26. | The Old Man & the Gun | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 27. | The Bling Ring | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 28. | Under the Silver Lake | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 29. | Black Mass | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 30. | The Snowman (2017) | 1.5/4 | 1.7/4 |



