When Animals Attack by Stoney McStonerson

When Animals Attack

# Movie Title Rating Overall Add
1. Jaws 4.0/4 3.2/4
2. Grizzly 2.0/4 2.2/4
3. Jaws 2 2.5/4 2.4/4
4. Day of the Animals 1.5/4 2.2/4
5. The Birds (1963) 3.0/4 3.1/4
6. Deep Blue Sea (1999) 3.0/4 2.3/4
7. Piranha (1978) 2.5/4 2.4/4
8. Piranha 3D 3.0/4 2.4/4
9. Piranha 3DD 1.5/4 2.2/4
10. Jaws: The Revenge 1.0/4 1.4/4
11. The Pack (1977) 2.0/4 2.1/4
12. Rogue (2007) 3.0/4 2.6/4
13. Cujo 3.0/4 2.6/4
14. King Kong (1976) 2.0/4 2.2/4
15. King Kong (2005) 2.5/4 2.7/4
16. The Grey 3.0/4 2.7/4
17. Anaconda (1997) 1.5/4 1.8/4
18. Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid 1.5/4 1.8/4
19. Snakes on a Plane 2.0/4 2.2/4
20. Into the Grizzly Maze 2.0/4 2.4/4
21. Barracuda (1979) 2.0/4 2.2/4
22. Chawz ( Chawu ) 3.0/4 2.8/4
23. Razorback 2.5/4 2.7/4
24. Black Sheep (2007) 3.0/4 2.4/4
25. Open Water 2.5/4 2.3/4
26. Frogs 2.0/4 2.1/4
27. Bats (1999) 1.5/4 1.5/4
28. Congo 2.0/4 1.9/4
29. Orca 2.5/4 1.8/4
30. Primeval 1.5/4 1.8/4
31. Isolation (2006) 2.5/4 2.8/4
32. The Ghost and the Darkness 3.0/4 2.6/4
33. Lake Placid 2.0/4 2.2/4
34. Zombeavers 1.5/4 2.0/4
35. Night of the Lepus 0.5/4 1.8/4
36. Zoombies 1.0/4 2.7/4
37. Tentacles ( Tentacoli ) 1.0/4 2.0/4
38. The Shallows 2.5/4 2.7/4
39. The Uncanny (1977) 2.0/4 1.6/4
40. The Edge (1997) 3.0/4 2.6/4
41. Mega Shark vs. Giant Octopus 1.0/4 2.1/4
42. Black Water (2008) 2.0/4 2.1/4
43. The Black Demon 1.0/4 1.9/4
44. Under Paris ( Sous la Seine ) 2.0/4 2.3/4
45. Anaconda (2025) 1.5/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name