TOPZ- Year 2008 (in progress)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Curious Case of Benjamin Button | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Changeling (2008) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Reader | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Doubt | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Burn After Reading | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Wall-E | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Milk | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Revolutionary Road | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Seven Pounds | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Dr. Seuss' Horton Hears a Who! | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Quantum of Solace | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Rambo | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | 21 | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Definitely, Maybe | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Tropic Thunder | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 19. | In Bruges | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 20. | Sex and the City: The Movie | 2.0/4 | 2.4/4 |



