Cathartic Comedies by pixienerd487

Cathartic Comedies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Monty Python and the Holy Grail 4.0/4 3.2/4
2. Rosencrantz & Guildenstern Are Dead 4.0/4 2.9/4
3. This is Spinal Tap 4.0/4 3.1/4
4. Trading Places 4.0/4 2.9/4
5. Ed Wood 4.0/4 3.0/4
6. Young Frankenstein 3.5/4 3.2/4
7. Annie Hall 4.0/4 3.1/4
8. Harold and Maude 4.0/4 3.1/4
9. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
10. Raising Arizona 3.5/4 2.9/4
11. Say Anything... 3.0/4 2.9/4
12. Clueless 3.0/4 2.7/4
13. Beetlejuice ( Beetle Juice ) 3.0/4 2.9/4
14. Heathers 3.5/4 2.9/4
15. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.0/4 2.8/4
16. Election (1999) 3.0/4 2.7/4
17. Batman (1966) 3.0/4 2.5/4
18. High Fidelity 3.0/4 3.0/4
19. Grosse Point Blank 3.0/4 2.8/4
20. Napoleon Dynamite 2.5/4 2.6/4
21. Waiting for Guffman 2.5/4 3.0/4
22. Clue 2.5/4 2.9/4
23. Tenacious D in: The Pick of Destiny 2.5/4 2.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name