Top Movie List by MagnumSpoon

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The 40 Year-Old Virgin 4.0/4 2.9/4
2. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 4.0/4 2.8/4
3. Austin Powers: International Man of Mystery 4.0/4 2.8/4
4. Avatar 4.0/4 3.0/4
5. Being John Malkovich 4.0/4 2.9/4
6. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
7. Citizen Kane 4.0/4 3.3/4
8. Fantasia 4.0/4 3.0/4
9. Fantasia 2000 4.0/4 2.8/4
10. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
11. Freaks (1932) 4.0/4 3.1/4
12. Garden State 4.0/4 2.9/4
13. High Fidelity 4.0/4 3.0/4
14. The Incredibles 4.0/4 3.1/4
15. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
16. Lifeboat 4.0/4 2.9/4
17. Love Actually 4.0/4 2.9/4
18. Moulin Rouge (2001) 4.0/4 2.8/4
19. Old School 4.0/4 2.8/4
20. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
21. The Princess Bride 4.0/4 3.2/4
22. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
23. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
24. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
25. Stand by Me 4.0/4 3.2/4
26. Star Trek 4.0/4 3.1/4
27. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
28. Stripes 4.0/4 2.9/4
29. Tombstone 4.0/4 3.1/4
30. Toy Story 4.0/4 3.3/4
31. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name