Top Movie List by Abas

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
2. Being John Malkovich N/A 2.9/4
3. Children of Men N/A 3.1/4
4. The Incredibles N/A 3.1/4
5. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
6. Boogie Nights N/A 3.1/4
7. L.A. Confidential N/A 3.2/4
8. Heat (1995) N/A 3.2/4
9. The Departed N/A 3.3/4
10. American Beauty N/A 3.1/4
11. Pulp Fiction N/A 3.4/4
12. The Silence of the Lambs N/A 3.4/4
13. Do the Right Thing N/A 3.1/4
14. Adaptation N/A 2.9/4
15. Dazed and Confused N/A 3.0/4
16. Apocalypse Now N/A 3.3/4
17. 2001: A Space Odyssey N/A 3.1/4
18. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
19. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
20. Inception 3.0/4 3.3/4
21. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
22. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
23. The Matrix 3.5/4 3.2/4
24. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
25. Fight Club 3.0/4 3.3/4
26. Lawrence of Arabia N/A 3.3/4
27. Saving Private Ryan N/A 3.3/4
28. Raging Bull N/A 3.3/4
29. A.I. Artificial Intelligence N/A 2.7/4
30. Gladiator (2000) N/A 3.2/4
31. Citizen Kane N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name