Top 25 Films of 2012 by CarnivorousCouch

Top 25 Films of 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. Zero Dark Thirty 4.0/4 3.1/4
2. Moonrise Kingdom 4.0/4 3.2/4
3. Beasts of the Southern Wild 4.0/4 3.1/4
4. The Master (2012) 4.0/4 3.0/4
5. Love ( Amour ) 4.0/4 3.2/4
6. The Loneliest Planet 4.0/4 2.6/4
7. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
8. Holy Motors 4.0/4 3.0/4
9. The Queen of Versailles 4.0/4 2.9/4
10. Lincoln 4.0/4 3.0/4
11. Once Upon a Time in Anatolia ( Bir Zamanlar Anadolu'da ) 4.0/4 2.8/4
12. Oslo, August 31st ( Oslo, 31. august ) 4.0/4 3.2/4
13. How to Survive a Plague 4.0/4 3.1/4
14. The Grey 4.0/4 2.7/4
15. The Cabin in the Woods 4.0/4 2.9/4
16. Silver Linings Playbook 3.5/4 3.1/4
17. Sleepwalk with Me 3.5/4 2.9/4
18. Life of Pi 3.5/4 3.1/4
19. Bernie (2012) 3.5/4 2.8/4
20. The Perks of Being a Wallflower 3.5/4 3.2/4
21. Skyfall 3.5/4 3.1/4
22. Magic Mike 3.5/4 2.6/4
23. Marley 3.5/4 3.1/4
24. Looper 3.5/4 2.9/4
25. Compliance 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name