Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | RoboCop (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Black Hawk Down | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Bourne Ultimatum | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 13. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Heat (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Hurt Locker | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 17. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Predator (1987) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Professional, The ( Léon ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 20. | X-Men: First Class | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 |



