Low Re-Watchability (Even if it's good)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Cyrus | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 2. | Dead Man Walking | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Dude, Where's My Car? | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 4. | Kick-Ass | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Our Idiot Brother | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Phone Booth | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Runaway Jury | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | The Blind Side | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Dictator | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 11. | 48 Hrs. | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Ringer (2005) | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 13. | There's Something About Mary | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Youth in Revolt (2009) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Without a Paddle | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 16. | We Are Marshall | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Twins (1988) | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 18. | Tucker & Dale vs Evil | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Tropic Thunder | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Spaceballs | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 21. | American Pie | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Big Fish (2003) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 23. | Miller's Crossing | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 24. | Ice Age: Continental Drift | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 25. | Back to the Future | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 26. | Back to the Future Part II | 0.5/4 | 3.0/4 | 



