Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Despicable Me | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Tangled (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Hotel Transylvania | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Easy A | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Lady and the Tramp (1955) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Zombieland | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Chitty Chitty Bang Bang | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Grown Ups | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Step Brothers | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Toy Story | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Think Like a Man | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Dr. Seuss' The Lorax | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Tron | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Iron Man 2 | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Super 8 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Cars | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Shrek | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Mean Girls (2004) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 23. | Finding Nemo | N/A | 3.2/4 | |
| 24. | Jack and Jill | 2.5/4 | 1.7/4 | |
| 25. | Gnomeo and Juliet | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 26. | I Am Number Four | 4.0/4 | 2.5/4 |



