Best Sequels, Prequels, and Spin Offs by Dark Vengeance 9

Best Sequels, Prequels, and Spin Offs

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
2. Aliens 3.5/4 3.3/4
3. Rambo 3.5/4 2.7/4
4. Star Trek II: The Wrath of Khan 4.0/4 3.0/4
5. Star Trek: First Contact 3.5/4 2.8/4
6. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
7. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
8. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
9. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.5/4 2.8/4
10. X-Men Origins: Wolverine 3.0/4 2.7/4
11. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
12. Rocky II 3.0/4 2.8/4
13. Batman Returns 3.5/4 2.7/4
14. Predators (2010) 3.0/4 2.6/4
15. Batman Forever 3.0/4 2.1/4
16. National Lampoon's European Vacation 3.0/4 2.4/4
17. The Dead Pool 3.0/4 2.5/4
18. On Her Majesty's Secret Service 3.5/4 2.7/4
19. From Russia with Love 3.0/4 3.0/4
20. Saw VI 3.0/4 2.6/4
21. Saw III 3.0/4 2.4/4
22. X-Men: First Class 2.5/4 3.1/4
23. The Return of Jafar 2.5/4 2.2/4
24. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 2.5/4 3.4/4
25. Goldfinger 2.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name