2008 movies by mm4jmoeller

2008 movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
2. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
3. Wall-E 3.5/4 3.2/4
4. Happy-Go-Lucky 3.5/4 2.8/4
5. Wanted (2008) 3.5/4 2.7/4
6. Man on Wire 3.5/4 3.0/4
7. Cloverfield 3.5/4 2.6/4
8. The Wrestler (2008) 3.5/4 3.1/4
9. In Bruges 3.0/4 3.1/4
10. Role Models 3.0/4 2.9/4
11. The Visitor (2008) 3.0/4 2.9/4
12. Burn After Reading 3.0/4 2.7/4
13. Milk 3.0/4 3.0/4
14. Tropic Thunder 3.0/4 2.7/4
15. The Curious Case of Benjamin Button 3.0/4 2.9/4
16. Revolutionary Road 3.0/4 2.8/4
17. Zack and Miri Make a Porno 3.0/4 2.6/4
18. Forgetting Sarah Marshall 3.0/4 2.8/4
19. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
20. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 3.0/4 2.5/4
21. Ghost Town (2008) 2.5/4 2.6/4
22. Frost/Nixon 3.0/4 3.0/4
23. The Incredible Hulk 2.5/4 2.7/4
24. Step Brothers 2.0/4 2.8/4
25. Definitely, Maybe 2.5/4 2.8/4
26. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2.5/4 2.4/4
27. Be Kind Rewind 2.5/4 2.4/4
28. Get Smart 2.0/4 2.5/4
29. Jumper 1.5/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name