Top Sci-Fi Movie List by Bri

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Matrix 4.0/4 3.2/4
2. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
3. 2001: A Space Odyssey N/A 3.1/4
4. Star Trek N/A 3.1/4
5. The Terminator 3.0/4 3.1/4
6. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
7. 12 Monkeys N/A 3.1/4
8. Serenity (2005) N/A 3.0/4
9. District 9 N/A 3.0/4
10. Dark City (1998) 3.0/4 3.0/4
11. The Fifth Element N/A 2.9/4
12. V for Vendetta 4.0/4 3.0/4
13. Metropolis (1927) 4.0/4 3.2/4
14. Gattaca N/A 2.9/4
15. X-Men N/A 2.9/4
16. Moon 3.5/4 3.1/4
17. Independence Day (1996) N/A 2.8/4
18. Videodrome 3.5/4 2.9/4
19. Pitch Black N/A 2.8/4
20. Escape from New York N/A 2.8/4
21. The Fountain (2006) 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name