Have To See Movies by kelby

Have To See Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
2. Magnolia N/A 3.1/4
3. Dumb and Dumber N/A 2.8/4
4. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
5. Bowling for Columbine N/A 2.9/4
6. Dirty Harry N/A 3.1/4
7. Pulp Fiction 3.5/4 3.4/4
8. Office Space 4.0/4 3.1/4
9. American History X 4.0/4 3.2/4
10. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
11. Fargo (1996) N/A 3.2/4
12. Barfly N/A 2.9/4
13. Jackass: The Movie N/A 2.3/4
14. Sideways N/A 2.9/4
15. American Splendor N/A 2.9/4
16. The Pianist 4.0/4 3.2/4
17. Rounders (1998) N/A 2.9/4
18. The Bourne Identity (2002) 4.0/4 3.1/4
19. The Beach (2000) N/A 2.4/4
20. Porky's N/A 2.3/4
21. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
22. Cinderella Man N/A 3.0/4
23. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
24. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
25. Indiana Jones and the Temple of Doom N/A 3.0/4
26. The Fugitive (1993) 4.0/4 3.1/4
27. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
28. Good Will Hunting 4.0/4 3.2/4
29. Live Free or Die Hard 4.0/4 2.9/4
30. Remember the Titans 4.0/4 3.1/4

Recent Comments

kelby
kelby
Rising Star

kelby - wrote on 01/09/08 at 07:26 PM CT

Have To See Movies comment

These are, off the top of my head, the greatest movies i've ever seen.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name